اینجا همه چی در همه
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
آیا در انتخابات آینده مجلس شرکت میکنید؟دولت خودش را با آنها مقایسه کند که هشت سال جنگ را با بشکه ای هفت دلار اداره کردند و از امام زمان هم مایه نگذاشتند

 

اشتراک

11

شنبه, ۲۸ خرداد, ۱۳۹۰

چکیده :فرخ امینی صالح پور، یکی از هزاران مادر شهیدی است که با آنکه 5 جانباز تقدیم انقلاب کرده امروز با جسم بیمارش مجبور است به دلیل مشکلات مالی در زیرزمین کثیف و محقر خانه‌ای در محله شادآباد زندگی کند. این مادر 77 ساله به مدت سه سال است که در این مکان استیجاری زندگی می‌کند و به دلیل کمبود اکسیژن موجود در فضای زیرزمین چندین بار بیهوش شده است. نکته تأسف بار دیگر اینست که بارها از طرف شهرداری تهران برای ایشان اخطاریه صادر شده است که این مکان انباری بوده و مجوز مسکونی...

 

روزنامه جمهوری اسلامی چاپ تهران، در سرمقاله امروز خود، ضمن یادآوری گوشه ای از وضعیت اسف بار اقتصادی و اجتماعی مردم و همزمان کشاکش های سیاسی میان طیف دولتی ها و مجلسیون، از اینکه طی چند سال اخیر “زمان قابل توجهی با سرگرم کردن مردم به کرامات ادعائی و جادوگری و رمالی و خرافات و معجزه هزاره سوم و مالک اشتر علی دانستن یک مسئول اجرائی و اطاعت از او را اطاعت از خدا و انتقاد از او را با انکار همه اصول و فروع و افتادن در دام شیطان همسان کردن گذشت”، از اینکه “کاروان علم و پیشرفت جهان بی‌تاب امروز به سرعت در حرکت است و ما هنوز نتوانسته‌ایم خود را از قید و بند این افراط و تفریط‌ها نجات بدهیم و برهانیم و به افق‌های بالاتر نگاه کنیم”، اظهار تاسف کرد.

 

سرمقالۀ بیست و هشتم خرداد ماه ١٣٩۰ روزنامه جمهوری اسلامی، که تحت عنوان “بازگشت به متن” منتشر شده، همچنین به داشته ها و مدعیاتِ دولت محمود احمدی نژاد طی شش سال اخیر اشاره ای واضح دارد و خاطرنشان می سازد: “از آغاز استخراج نفت و ورود پول نفت به خزانه دولت ایران تاکنون ١۰۶ سال می‌گذرد و پول نفتی که در این شش سال اخیر عاید دولت شده برابر است با کل پول نفت صد سال قبل از آن و تحویل گیرندگان این پول هنگفت افتخار می‌کنند که فلان راه را ساخته‌ایم و فلان پل را قرار است بسازیم. خدا قوت که اینها را با نفت بشکه‌ای ١٢۰ دلار ساخته اید، اما چرا یک مقایسه میان خودتان با آنها که ٨ سال جنگ را و ٨ سال ساختن کشور جنگ زده را با نفت بشکه‌ای هفت دلار پشت سر گذاشتند و خم به ابرو نیاوردند و بدون آنکه از مدیریت امام زمان خرج کنند کشور را با زیرساخت‌های آماده تحویل شما دادند نمی‌کنید و به جای آنکه یک خدا قوت به آنها بگوئید آنها را به چپاول بیت المال متهم می‌کنید؟ ”

 

وضعیت اسف بار مادر پنج جانباز در دخمه ای بدون اکسیژن

روزنامه جمهوری اسلامی، در مقدمۀ سرمقالۀ امروز خود، ابتدا خاطرنشان می کند “در آستانه سالروز ولادت مولای متقیان و درست همان روز که نمایندگان مجلس بر سر نامه نگاری غیرمتعارف رئیس‌جمهور درحال جدال بودند، خبری همراه با تصاویری نگران کننده به رسانه‌ها راه یافت که از وضعیت اسفناک زندگی مادر پنج جانباز در همین تهران، مرکز نظام جمهوری اسلامی و بیخ گوش مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری، حکایت داشت.

خبر این بود: “آقای مسئول، آیا تا به حال با تور سیاحتی پابرهنگان این مملکت، که به صدقه سر آنها شما امروز رئیس شده اید، به گردش رفته اید؟ بیائید یکبار هم شده از آن صندلی مخملتان پائین آمده و با اتوبوس فقرا همراه شوید و ببینید کجا می‌بردتان. ببینید آن مادرانی که هزاران شهید و جانباز را در دامان خود پرورش داده‌اند در کدامین دخمه زندگی می‌کنند… فرخ امینی صالح پور، یکی از هزاران مادر شهیدی است که با آنکه پنج جانباز تقدیم انقلاب کرده امروز با جسم بیمارش مجبور است به دلیل مشکلات مالی در زیرزمین کثیف و محقر خانه‌ای در محله شادآباد زندگی کند. این مادر ٧٧ ساله به مدت سه سال است که در این مکان استیجاری زندگی می‌کند و به دلیل کمبود اکسیژن موجود در فضای زیرزمین چندین بار بیهوش شده است. نکته تأسف بار دیگر اینست که بارها از طرف شهرداری تهران برای ایشان اخطاریه صادر شده است که این مکان انباری بوده و مجوز مسکونی ندارد. اما سؤالی که اینجا مطرح می‌گردد اینست که وظیفه کدام ارگان است به خانواده‌های شهدا و جانبازان رسیدگی نماید؟ آیا باید برویم سراغ سازمان‌های هوانوردی و تربیت بدنی که کسی جوابگو باشد؟ و چه خوش گفت مولای متقیان که: تو را این درد بس است که شب با شکم سیر بخوابی و در اطراف تو گرسنگانی در آرزوی پوست بزغاله‌ای باشند.”

 

مشغول بودن مسئولان کشور به امور حاشیه‌ای و غفلت آنها از متن

روزنامه جمهوری اسلامی، همچنین با اشاره به جنجال های سرگرم کنندۀ دولت و مجلس، و غفلت آنها از امور مردم، منتقدانه می نویسد “در اظهارات نمایندگان مجلس در همان جلسه پرسروصدای مربوط به نامه غیرمتعارف رئیس‌جمهور برای معرفی وزیر ورزش و جوانان، این نکته قابل توجه بود که عده‌ای رئیس‌جمهور را به تشنج آفرینی متهم کردند و گفتند با این اقدامات درصدد پنهان ساختن تخلفات خود از قانون است و بعضی از نمایندگان نیز همین اتهام را متوجه دیگر نمایندگان مجلس کردند که چرا بر سر نامه رئیس‌جمهور جنجال بپا کرده و موضوع را بیش از حد بزرگ جلوه داده‌اند. با قطع نظر از این هر دو ادعا و اینکه کدامیک درست است و کدامیک نادرست، آنچه در این میان واقعیت دارد و نمی‌توان آنرا نادیده گرفت، مشغول بودن مسئولان کشور به امور حاشیه‌ای و غفلت آنها از متن است. اینکه سوت این بازی را چه کسی به صدا در می‌آورد و چه کسانی با شنیدن صدای آن وارد صحنه می‌شوند مهم نیست، مهم اینست که چنین صحنه‌ای برپا می‌شود و همه را به خود مشغول و از کارهای اساسی غافل می‌کند. ”

 

همین مردم که…

این سرمقاله تصریح می کند “مردم، همان مردمی که با فداکاری‌های خود و با شهید و جانباز دادن‌ها و تحمل سختی‌ها و مقاومت کردن‌ها آن آقا را بر کرسی ریاست جمهوری نشاندند و آن حضرات را نیز به مرکز قانونگذاری فرستادند و دیگرانی را نیز بر مسندهای دیگر مستقر کردند، کاری به دعواها و دلایل دعواها و امور حاشیه‌ای و این قبیل امور ندارند، آنها از مسئولان، در هر پست و مقامی و در هر قوه و دستگاهی که هستند، می‌خواهند به وظایفی که قانون برعهده آنها قرار داده عمل نمایند، آرامش را حفظ کنند و راه را برای رشد و تعالی آحاد جامعه و پیشرفت‌هائی که این کشور و این ملت استحقاق آنرا دارند هموار نمایند. این، انتظار زیادی از کسانی که مسئولیت برعهده می‌گیرند و سوگند امانت‌داری برای مردم، وفاداری به قانون اساسی و عمل به قانون را می‌خورند، نیست. ”

 

جادوگری و رمالی و خرافات و معجزه هزاره سوم و…

در این سرمقاله همچنین به فضایی که طی سالهای دولت نهم برای محمود احمدی نژاد ساخته و پرداخته شده بود و امروز گریبانگیر همان سازنده ها شده، اشاره کرده و می نویسد “وقتی به گذر زمان و سپری شدن اوقات نگاه کنیم با این واقعیت تأسف بار مواجه خواهیم شد که بخش قابل توجهی از فرصت‌های مسئولان به تبلیغات سوء و بدگوئی از این و آن به ویژه مسئولان گذشته می‌گذرد، یک بخش عمده دیگر صرف مشاجرات سیاسی می‌شود و در این چند سال اخیر بخش قابل توجهی نیز با سرگرم کردن مردم به کرامات ادعائی و جادوگری و رمالی و خرافات و معجزه هزاره سوم و مالک اشتر علی دانستن یک مسئول اجرائی و اطاعت از او را اطاعت از خدا و انتقاد از او را با انکار همه اصول و فروع و افتادن در دام شیطان همسان کردن گذشت و البته حالا که ورق برگشته مردم ناچارند از زبان همان تقدیس کنندگان سابق بشنوند که پای علی محمد باب در میان است و فراماسون‌ها نفوذ کرده‌اند و همه چیز در معرض شدیدترین خطر تاریخ قرار دارد! ”

 

مجلس به جای … به دنبال پول‌های گم شده‌ای بگردد که…

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به عملکرد نفتیِ دولت و اینکه طی شش سال اخیر، به اندازۀ صد سال گذشته پول نفت به کشور سرازیر شده، اما محل خرجکرد و واریز آن مشخص نیست، می گوید “مجلس اگر در رأس امور است به جای سرگرم شدن به حاشیه پردازی‌هائی از قبیل نامه غیرمتعارف رئیس‌جمهور برای معرفی وزیر ورزش و جوانان، دنبال پول‌های گم شده‌ای بگردد که هرچه زمان می‌گذرد حجمش بیشتر می‌شود و چاهش عمیق تر! گرسنگانی درحال جان کندن هستند که مادر آن پنج جانباز فقط یکی از آنهاست! آیا این وضعیت، مسئولان ما را به یاد فرمایش مولا نمی‌اندازد که: تو را این درد بس است که شب با شکم سیر بخوابی و در اطراف تو گرسنگانی در آرزوی پوست بزغاله‌ای باشند؟”

 

هشدار

در انتهای این سرمقاله خاطرنشان و هشدار داده شده است که “همه مسئولان وظیفه مندند تا دیرتر نشده از حاشیه به متن برگردند … چنین فرصت ارزشمندی فقط یکبار در اختیار قرار می‌گیرد. این، فرصتی است برای استفاده حداکثری از عقل، بهره بردن حداکثری از نیروهای انسانی لایق و آزاداندیش و مستقل، پرهیز حداکثری از بیراهه رفتن‌ها و حاشیه‌پردازی‌ها و بکارگیری عناصر کم ظرفیت و اختلاف افکن و سرانجام حرکت بی‌کم و کاست در متن همراه با اعتراف به اشتباهات و جبران مافات. “

۱ دیدگاه

 

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یکی برای همه
همه برای ایران

IRAN
 

.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو