اینجا همه چی در همه
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
آیا در انتخابات آینده مجلس شرکت میکنید؟طبل بدصدای تسلیمیت یا نغمه‌ی خوش آزادی؟!

نویسنده: گریلا - ۱۳٩٠/٢/٢۳

پژاک، در مقابله با شرایط دشواری که شرق کوردستان بدان دچار گشته بود تأسیس گردید. این شرایط نوعی بحران ژرف ناشی از فقدان مبارزه در برابر سلطه‌گری جمهوری اسلامی در جامعه‌ی کورد بود. احزاب سنتی شرق کوردستان، میدان را برای یکه‌تازی دژخیمان رژیم وانهاده بودند.

 

 

پژاک، در مقابله با شرایط دشواری که شرق کوردستان بدان دچار گشته بود تأسیس گردید. این شرایط نوعی بحران ژرف ناشی از فقدان مبارزه در برابر سلطه‌گری جمهوری اسلامی در جامعه‌ی کورد بود. احزاب سنتی شرق کوردستان، میدان را برای یکه‌تازی دژخیمان رژیم وانهاده بودند. آنان با در پی گرفتن ایدئولوژی انفعال، عملا جامعه‌ی کورد را در برابر رژیم بی‌دفاع وانهاده و درصدد برآمدند تا عقب‌نشینی خود را از صحنه‌ی مبارزه‌ی سیاسی با عنوان‌پردازی‌هایی جعلی نظیر «مبارزه وارد فاز دیگری شده» و «دیگر موقع سیاست مدرن است نه مقاومت با اسلحه» توجیه نمایند. علت تبلیغات شدید کومله‌ی مهتدی و دموکرات ایران علیه پژاک این است که پژاک خلاف گفته‌های آنان را با عمل انقلابی خود اثبات نمود. مبارزه با ایده‌ی نو، سازماندهی نو، رهبری و سیاست دموکراتیک وارد فاز تازه‌ای می‌شود نه گریز و کمپ‌نشینی. این احزاب سنتی، در برابر موج حملات جمهوری اسلامی به جامعه، تنها به نظاره‌گرانی مبدل شدند که در رؤیای «دستیابی به قدرت در آینده» غرق شده‌اند. به دلیل اینکه حضور پژاک در عرصه‌ی مبارزه، انفعال آنان را در برابر خلق جلوه‌گر می‌سازد به تبلیغات منفی و تروریزه‌کردن علیه پژاک روی آورده‌اند. از نظر آنان مبارزه یک دردسر است و هزینه‌پردازی برای آن اشتباه محسوب می‌شود.

پژاک، با شالوده‌قرار دادن خط‌مشی دفاع مشروع که یک اصل‌اغماض‌ناپذیر برای حفظ موجودیت و ارزش‌های خلق کورد می‌باشد، با بی‌دفاع واگذاشتن جامعه در برابر دولت به شدت مخالف است. دولت جمهوری اسلامی که در حین حمله به جامعه‌ی کورد پایبند هیچ نوع اخلاق و ارزش انسانی نیست، کوچک‌ترین اجازه‌ای به حضور نهادهای مدنی، سیاسی و اجتماعی دموکراتیک که مدافع ارزش‌های دموکراتیک باشند نمی‌دهد. آنانی که در حوزه‌ی مدنی و حقوق بشری در ایران دم از فعالیت می‌زنند، یا روانه‌ی زندان‌ها می‌شوند یا تسلیم گرفته می‌شوند. آنانی که تسلیم می‌شوند مبدل به عده‌ای جاسوس و مزدور می‌شوند که علیه جامعه و به سود نظام عمل می‌کنند. خلق کورد و دیگر خلق‌های ایران جز دفاع از خود در چارچوب دفاع مشروع راه دیگری برای مقابله با توحش جمهوری اسلامی ندارند. در برابر سرکوب‌گری لباس‌شخصی‌ها، اطلاعات، سپاه و بسیج یا بایستی گردن کج کرده و برای همیشه با آزادی خداحافظی کنی یا اینکه وارد میدان مبارزه شده و انسانیت خویش را پاس بداری. خلق کورد هرگز قصد ندارد دست از آزادی خود بکشد، بنابراین خواهان مبارزه، سازماندهی و مقاومت است. آنانی که این حقیقت را نمی‌بینند، تنها به دشمنان خلق کورد خدمت می‌کنند.

جامعه‌ای که از سازوکار تدافعی بی‌بهره شده باشد همانند اسیری در برابر نظام به زانو درآورده می‌شود. ایدئولوژی انفعال که ساخته‌ی احزاب سنتی کورد نظیر کومله و دموکرات است و از جانب احزاب جنوب کوردستان نیز کنترل و نظارت می‌شود، ایدئولوژی تسلیمیت و تحت انقیاد درآمدن است. لیبرالیسم غربی و ناسیونالیسم ایرانی خارج از کشور که می‌خواهد کوردها را نیز در خود ذوب کند، عملا با بهره‌گیری از دستگاه‌های رسانه‌ای نظیر صدای آمریکا و بی‌بی‌سی، به مروج ایدئولوژی انفعال مبدل شده است. جامعه‌ی کورد از این ایدئولوژی نابودکننده دچار آسیب‌های بسیار شده است. جامعه‌ی کورد در برابر دژخیمان جمهوری اسلامی با همه نوع پدیده‌های ویرانگر اجتماعی مواجه شد اما مکانیسمی برای دفاع از خود نداشت. اعتیاد، فحشا، بسیج، جاش‌، جاسوسی، کشتار، اعدام، تجاوز، آسیمیلاسیون، بی‌اخلاقی و فساد، تبعیض، فقر اقتصادی، مهاجرت، شکنجه و زندان و بسیاری پدیده‌هایی از این دست، تنها رهاوردهای جمهوری اسلامی برای جامعه‌ی کوردستان بوده‌اند. ایدئولوژی انفعال بر این پدیده‌های غیرانسانی مهر تأیید نهاده و در برابر اقدامات جمهوری اسلامی گردن به نشانه‌ی رضایت کج کرده است. پژاک با این وضعیت اسفناک جامعه‌ی کوردستان به مقابله برخاست. خط‌مشی دفاع مشروع، در واقع سازوکاری برای حفظ همه‌ی آن چیزهایی است که جمهوری اسلامی از جامعه‌ی کورد به یغما برده است. دفاع مشروع نشان زنده‌بودن جامعه و تسلیم‌ناپذیری آن است. وقتی دیکتاتوری همچون احمدی‌نژاد بر سر کار باشد و پاسخ مطالبات حقه‌ی مردم، گلوله باشد آیا با نهادها و سازمان‌های وابسته‌ی دولتی نظیر جبهه‌ی متحد کورد که تنها کارش محکوم کردن مبارزات خلق کورد است می‌توان دستاوردی برای خلق کورد کسب کرد؟ آیا با کمپ‌نشینی می‌توان مانع شیوع اینهمه تخریب بافت سیاسی‌ـ اخلاقی جامعه و شیوع باندهای فحشا، موادمخدر و تجاوز شد؟ خیر. زیرا با نهادهای مدنی و حقوق بشری وابسته به دولت و احزاب کلاسیکی که با روح مبارزه و مقاومت مخالفند و خود نمودی از ضعیفه‌شدگی می‌باشند، نمی‌توان جلوی دژخیمان سپاه پاسداران و اطلاعات ایستاد.

پژاک در برابر این وابستگی و ضعیفگی، بر مبارزه و دفاع از خود اصرار می‌ورزد. علت تشکیل مرکز ضدپژاک از سوی جمهوری اسلامی همین روحیه‌ی مقاومت‌طلبانه‌و مبارزی است که پژاک به جامعه‌ی کوردستان بخشیده است. شهیدانی همچون فرزاد، شیرین، فرهاد، علی و حسین خضری نشان‌دهنده‌ی تسلیمیت‌ناپذیری پژاک و امید روشن خلق کورد به آزادی است. دفاع از ارزش‌های خودی، یک حق است. جاش‌هایی همچون عرفان قانعی‌فرد، آزاد نمکی، مختار زارعی و اجلال قوامی به‌واسطه‌ی تبلیغاتی که علیه پژاک می‌کنند در واقع می‌خواهند مبارزه‌ی خلق کورد را نامشروع جلوه دهند. احزاب جنوب کوردستان که در دیدارهای خود با مقامات امنیتی و سپاه قدس، پژاک را تروریست می‌خوانند در واقع خواهان آنند که جامعه‌ی شرق کوردستان تمام ارزش‌های تاریخی و خواسته‌های آزادی‌خواهانه‌ی خود را از یاد برده و در برابر جمهوری اسلامی به زانو درآید. کومله(مهتدی) و دموکرات نیز با مافیاخواندن و نااصیل ‌شمردن پژاک تنها بر شدت بیماری انحصارطلبی کلاسیک خود که در جنگ قدرت بدان دچار شده‌اند می‌افزایند، آنان از این طریق می‌خواهند سرخوردگی سیاسی خود را لاپوشانی کنند و به خلق بگویند با جمهوری اسلامی نمی‌توان طرف شد و باید صحنه را خالی نمود. در برابر اینان باید پرسید در کدامین برهه‌از تاریخ جامعه‌ی کورد، به چنین ننگی تن داده شده است که پژاک و شرق کوردستان به آن تن دردهند؟ از این رو، پژاک و جامعه‌ی شرق کوردستان نه تنها از مبارزه‌ی مستقیم سیاسی و خط‌مشی دفاع مشروع دست نمی‌کشند، بلکه در برابر هر نوعی یورشی که علیه آنان صورت گیرد پاسخ لازمه را خواهند داد.  ایدئولوژی انفعال، ایدئولوژی مرگ و نابودی است. لذا پژاک با خط‌مشی دفاع مشروع، بر زندگی آزاد و حفظ شرافت و کرامت خلق اصرار می‌ورزد. تبلیغات رسانه‌ای مراکز جنگ ویژه‌و تریبون‌های آن بیهوده بر طبل بدصدای تسلیمیت می‌کوبند، زیرا خلق کورد تنها به نغمه‌ی خوش آزادی گوش می‌سپارد. از این رو به «مبارزه و مقاومت تا پیروزی حتمی» ایمان دارد و بر مبنای آن عمل می‌کند.

 

 

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یکی برای همه
همه برای ایران

IRAN
 

.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو